Санітарно-епідеміологічна ситуація в області благополучна: не було зареєстровано спалахів небезпечних інфекційних захворювань та харчових отруєнь людей. Про це повідомляєголовний санітарнийлікар області Степан Дністрян.
Він зазначив, що за 5 місяців цього року відмічений ріст загальної інфекційної захворюваності на 4,2% ( по Україні на 24%).
За 5 місяців 2011 року зареєстровано 57,6 тис випадків гострих респіраторних захворювань і грипу, що на 3,5% більше ніж за аналогічний період минулого року. Епідемії грипу в області не допущено.
З початку 2011 року в області відмічається прогнозований ріст захворюваності на краснуху, зареєстровано за 5 місяців 464 випадки (в 2010 році – 76 вип.). по Україні за 4 місяці зареєстровано 2084 випадки краснухи (Львівська, Житомирська, Миколаївська, Рівненська області). Дане захворювання має чітко виражену сезонність – зимово-весняний період та циклічність - через певну кількість років. Основна причина хвороби – відсутність в певної категорії населення імунітету (особи до 18 років). Вирішення даної проблеми є лише вакцинація та дотримання протиепідемічного режиму в організованих колективах.
По Україні активізувалась захворюваність вітряною віспою, в тому числі і в нашій області. Цього року зареєстровано 1047 випадків (в 2010 році – 736 випадків). В структурі захворілих переважає дитяче населення віком до 18 років (86,7%).
Цього року очікується прогнозований ріст захворюваності на вірусний гепатит «А» (за 5 місяців зареєстровано 18 випадків хвороби, в 2010 році – 15 випадків).
За 5 місяців 2011 року в області зареєстровано 254 випадки туберкульозу (захворюваність на рівні минулого року). Хвилює питання захворюваності на туберкульоз підлітків - 9 випадків проти 1 в минулому році. Необхідно покращити діагностику хвороби та своєчасно вакцинувати населення.
З початку року зареєстровано вже 5 випадків лептоспірозу (в минулому році було 2 випадки). Дуже актуальним при даному захворюванні є проведення суцільної дератизації та дотримання протиепідемічних заходів на водоймах.
Як в Україні, так і в області напружена ситуація з сказом (вже зареєстровано 12 випадків серед тварин), а це дуже небезпечно, бо за тваринами доглядають люди. Основна причина захворюваності – велика кількість лисиць, які є переносниками даної недуги.
В зв’язку з подіями в Маріуполі, по Україні посилений державний санітарний нагляд за місцями відпочинку людей біля водойм. Регулярно проводиться хімічний та бактеріологічний контроль води, в тому числі і на холерний вібріон. Цього року відхилень від нормативних значень в воді виявлено не було, холерний вібріон не виділявся.
Під пильною увагою фахівців санепідслужби, в зв’язку з подіями в Європі по захворюваності населення на кишкові інфекції, дослідження ранніх овочів і фруктів. Досліджено майже 1,5 тис взірців, в т.ч. і на наявність нітратів та отрутохімікатів. В 50 випадках виявлено завищену кількість нітратів (5,2%).
Надзвичайно великої актуальності набуває захворюваність на хворобу Лайма (бореліози). За 2009-2010 роки в області зареєстровано 608 випадків покусів людей кліщами, які є переносниками цього небезпечного захворювання, 66 осіб захворіло на хворобу Лайма. Вже цього року зареєстровано 7 випадків хвороби. Причина - масове розмноження кліщів, в зв’язку з тим, що не обробляються ліси. Людям дуже обережно необхідно поводитись в парках, лісопосадках, на дачах, в лісі, щоби не допустити укусів кліщами. При поверненні додому оглядати тіло, при виявленні укусів, чи кліщів звертатись за медичною допомогою, оскільки зараження бореліозом може загрожувати здоров’ю і життю людей.