Нове на сайті:
Від Тернопільської міської ради передаємо на фронт нову партію дронів, тепловізорів та камеру - Сергій Надал На Тернопільщині директора лікарні то звільняють, то поновляють Передали на передову Тернопільському 35-му батальйону нову партію ударних fpv-дронів та розвідувальних квадрокоптерів Маvic - Сергій Надал Перевізники у Тернополі вимагають підвищити плату за проїзд у громадському транспорті, - яка реакція мерії Обмеження для транспорту в Тернополі Сергій Надал на передовій нагородив наших захисників з територіальної оборони Тернополя В Івано-Франківську на 50% подорожчав проїзд у громадському транспорті Повістки виписують лише службовці ТЦК і СП, а не мер чи обласна та міська ради Оплата за проїзд у громадському транспорті Львова найвища в Україні та буде 25 гривень Питна вода в Тернополі подорожчала Зрадник з Тернопільщини понесе заслужене покарання «Бойові пташки» DJI Mavic 3Т від Тернопільської міської ради вирушили до 9-ї бригади «Холодний Яр» - Сергій Надал Ну не тільки чиновникам на Тернопільщині хабарі вимагати 3 лікарні на Тернопільщині надають психіатричну допомогу в стаціонарних умовах, так само 3 – за місцем перебування пацієнта Затримали чергових місцевих рекетирів

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

І тепер усі «ламають голови», як саме і хто може її демонтувати?

Віталій Гнатюк

Років вісім тому двійко тернопільських жіночок, як вони згодом самі стверджували,  побачили в парку Національного відродження диво — над місцем, де в парку з-під землі б'є джерело з природною водою, підіймалися стовпи світла. Як пізніше згадували очевидці, видовище було красивим, але, за їхніми ж словами, це явище ніяк не позначилося на самопочутті або настрої. І тоді ж літні жінки заявили, що біля джерела вони бачили з’яву  Божої Матері.

Влада не могла не знати про самовільну забудову

І вже через деякий час невідомі спочатку біля джерела встановили невелику споруду, а потім перебудували її на капітальну каплицю з різними приміщеннями, відгородили добротною огорожею, залучили до себе ще з десяток легковірних  пенсіонерів і... в каплиці почалися висвячення, відлучання й інші релігійні дії. Ви спитаєте: а куди дивилася місцева влада, дирекція парку, правоохоронні органи, коли, не приховуючись, група людей зводила каплицю, “приватизувала” джерело, обгороджувала чималеньку частину парку цегляним парканом?  Владафактично, не втручаються в діяльність релігійних громад. І, можливо, саме це спонукало групу осіб захопити землю в парку і створити свою, ніде незареєстровану і ніким невизнану релігійну організацію. І назвалися вони парафіянами святої католицької церкви Непорочного Серця Марії у місці з’яви Матері Божої. Більшість тернополян все ж переконана, що хтось з високопоставлених чиновників покривав і покриває цю громаду, адже ніхто при здоровому глузді не повірить, що пересічний мешканець міста прийде в парк і почне собі щось там будувати.

У  “цілющості” води з джерела є сумніви

Переконавшись у безкарності, «сектанти», (а тернополяни по-іншому цих людей не називають), навіть не платять за комунальні послуги, оренду, спожиті газ або електрику і взагалі відреклися від офіційних церков і не визнають державних законів, адже ніхто їм не дозволяв будувати чи встановлювати огорожі біля джерела. Представники офіційних конфесій запевняють, що люди з парку  агресивно ставляться до інших релігійних громад і не йдуть на контакт.

 А також стверджують, що вода у джерелі, біля якого побудована каплиця, має цілющі властивості і нею лікують бажаючих. З кожним днем кількість людей, які приходять набрати води до каплиці, зростає. А разом з цим росте і небезпека. Адже, за висновками санепідемстанції, джерело є природним, в нього можуть потрапляти небезпечні речовини, оскільки неподалік розташовані  онкодиспансер, обласна дитяча та друга міська лікарня, об'їзна дорога.
Десь місяць тому стало відомо, що нова влада Тернополя (а всім відомо, що «свободівці» не вельми терпимі в питаннях релігії) взялася за самозванців. Як пояснив один із керівників Тернополя,це питання має вирішуватися в суді, і справа перебувала в апеляційній інстанції.

Факт самочинного будівництва є, але з демонтажем треба почекати

У результаті суд встановив, що споруди для проведення релігійних обрядів є  самочинним будівництвом, оскільки жодних дозволів на земельну ділянку та на спорудження каплички парафіяни не мали. Прицьому демонтувати капличку суд не дозволив, мотивувавши своє рішення тим, що КП “Об’єднання парків культури і відпочинку м.Тернополя” не є власником чи користувачем не тільки земельної ділянки площею, на якій здійснена самовільна забудова, а й парку Національного відродження в цілому. Як таке можливо? А так! Свого часу Тернопільська міська рада дала дозвіл управлінню культури та туризму міської ради на складання проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території парку Національного відродження на земельній ділянці площею до 54 га. Але коштів  на проведення землевпорядних та геодезичних робіт не було. Тому КП “Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя” і не має документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою території парку. А тому й не мають право демонтувати самовільну забудову. А самі парафіяни цього робити тим більше не будуть. А поки чиновники впорядковуватимуть відповідні документи і дозволи — «невизначені» парафіяни і далі вводитимуть в оману довірливих людей.  

  •  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.