П'ятниця, 25 лютого 2011, 17:49
Вісцеральна терапія ― лікувальний метод, отриманий від пращурів
Мабуть, кожен з нас, як тільки-но щось заболить, звик відразу ж ковтати таблетки. Однак мало хто задумується над тим, що, разом із лікувальною дією, медичні препарати можуть мати ще й згубні побічні ефекти.
Дієвими є ще методи медицини, які відносяться до розряду “нетрадиційних”. Серед них – мануальна терапія живота, або, як ще її називають, вісцеральна терапія.
У Тернополі цей метод практикує спеціаліст із 20-річним стажем роботи у галузі вісцеральної терапії, лікар вищої категорії Ярослав Пінкевич.
― Ярославе Володимировичу, при яких саме захворюваннях органів черевної порожнини Ви застосовуєте цей метод лікування?
― Насамперед, при порушенні тонусу внутрішніх органів: опущенні шлунку (гастроптозі), закиду жовчі в шлунок (дуоденогастральний рефлекс), при колітах, гастритах, виразковій хворобі дванадцятипалої кишки, застійно-запальних процесах, а також при утворенні калових каменів, що отруюють організм людини.
Через важку фізичну роботу, переїдання, хронічні стреси виникає гастроптоз, або опущення шлунка. При цьому відмічається втрата тонусу шлунка і до нього вільно потрапляє жовч. Остання, що має лужну реакцію, вступає у взаємодію із кислотним вмістом шлунка, тим самим нейтралізуючи шлунковий сік, й відтак їжа починає погано перетравлюватися. Тоді, відчуваючи загальний дискомфорт у животі, людина вже не уявляє свого життя без ферментних препаратів , які приймає для покращення травлення. Людський організм починає менше виробляти свої ферменти, що приводить до повної залежності від аптеки. Клінічно це проявляється відрижкою, людина відчуває важкість у шлунку та й загалом порушується процес травлення.
Дія на внутрішні органи черевної порожнини відбувається за особливою методикою. Після цієї процедури відмічається скорочення м´язевої стінки шлунка. Відповідно зменшується його об`єм. Тому людина потребує значно меншу кількість їжі. Жоден препарат не в змозі відновити нормальний тонус шлунку.
Через втрату тонусу кишківника виникає застій, закреп, або ж коліт. Природним стимулятором перистальтики є жовч і при нормальному її виділенні відпадає потреба приймати послаблюючі препарати. Ефективно покращити її відтік можна за допомогою мануальної терапії живота В подальшому це ще й попередить утворення каменів в жовчевому міхурі.
Стреси чи нерегулярне харчування спричиняють проблеми із дванадцятипалою кишкою. Виникає її спазм, який потім може перерости у запалення. Що призводить до погіршення відтоку жовчі та соку підшлункової залози. А це, у свою чергу, може бути однією з причин виникнення жовчекам´яної хвороби. Люди, які страждають нею, стають сердитими, дратівливими та агресивними. І в цьому випадку також ефективна мануальна терапія живота, що дозволяє усунути синдром «жовчної людини».
― Вісцеральною терапією можна лікувати не лише дорослих, а й дітей?
― Звісно ж, так. Нерідко батьки стикаються з проблемою, коли дитина відмовляється їсти. Якщо у дитини зникає апетит, причиною може бути вже згаданий закид жовчі у шлунок. Відтак порушується процес травлення їжі, а це супроводжується нудотою і болем в животі. Дитина не може пояснити, що з нею відбувається, тож їй не залишається нічого, як просто відмовитися від їжі.
― Метод вашого лікування, можна сказати, маловідомий. Розкажіть про нього детальніше, звідки він походить?
― Взагалі-то це ― давній старослов´янський метод лікування. Його коріння ― у далекому минулому, коли ще не було ані лікарів, ані таблеток.
Російські вчені вирішили дослідити даний метод. Поїхали в експедицію у віддалені села так званої «російської глибинки», де спілкувалися з місцевими знахарями, хто і як лікує. По зернині збирали потрібні знання. Перевірили на практиці, чи це дієво, та згодом вже мали на руках цілу наукову базу.
Тож ще 13 років тому в Москві я закінчив відповідні курси і cтих пір я практикую у нас, в Тернополі, вісцеральну терапію .
― Ви лікуєте не тільки розлади в черевній порожнині, а й біль у суглобах., хребті. Які принципи лікування Ви рекомендуєте застосовувати?
― Найчастіше спина у людей болить через зміщення у міжхребцевих суглобах та грижі міжхребцевих дисків. Подібні зміни виникають при перевантаженні хребта. Пацієнту треба зробити ін´єкції в місце запального процесу чи зміщення хребця. Так можна зняти набряк та й покращити живлення диску. Оперативне втручання усуває наслідок – грижу, а не саму причину її утворення.
Варто додати, що захворювання хребта можуть бути спричинені застійними чи запальними процесами органів шлунково-кишкового тракту. Тому лікуючи хребет слід і про живіт не забувати...
Наостанок варто додати, що вісцеральна терапія живота абсолютно безболісна і не травматична. З метою профілактики вісцеральну терапію варто проходити хоча б раз на рік, для цього потрібно всього кілька процедур. Двері клініки «Амбулаторна медична допомога», на вул. Ломоносова, 41, що в обласному центрі, вже 14 років гостинно відчинені для всіх небайдужих до власного здоров´я.
Тел.(0352) 42-33-42, 42-40-40, 098 259 88 11.
Ліц.АВ №554009 від.18.08.2010р.
Уляна Мовчан