Нове на сайті:
Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

 

Гроші – людям. Це просте визначення Громадського бюджету – однієї із головної складових прямого народовладдя, яке ефективно діє у Тернополя. Саме наше місто стало одним із перших в Україні, де почав ефективно діяти Громадський бюджет.

Що таке «Громадський бюджет»

Ідея громадських бюджетів належить Бразильській партії з Порту-Алегрі, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Так з’явився бюджет участі (прототип теперішніх «Громадських бюджетів»). Мешканці Порту-Алегрі щорічно обирають проекти, які будуть втілені в їхньому місті. В кожному районі проводяться дебати, на яких мешканці представляють та обирають локальні та загальноміські проекти. Крім того, на цих же зборах кожен район делегує своїх представників до Муніципальної бюджетної ради, яка вирішує як розподілити гроші.

Бюджети участі — однин із варіантів того, як на практиці втілюється принцип прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. В Україні цей принцип виписаний в Законі про місцеве самоврядування.

Громадський бюджет - це частина коштів з міського бюджету, що йде на фінансування проектів та пропозицій мешканців міста. У Тернополі автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців міськради або спеціально створеної експертної групи. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають, які проекти будуть реалізовані в їхньому місті. Переможці отримують фінансування і зацікавлені в ефективному використанні виділених коштів.

«Громадський бюджет» у Тернополі

Тернопіль став одним із перших міст України, де був реалізований проект «Громадський бюджет». Він реально запрацював вже з 2017 року, а проекти подавали ще з 1 вересня 2016 року.

«Тернопіль одне із перших міст, де таке рішення було прийнято. За всі ці роки кошти з громадського бюджету були виділені на справді важливі проекти для розвитку нашої громади. Вони роблять наше місто кращим, сучаснішим, зручнішим та безпечним. Мені приємно, що влада і громада спільно працюють, щоб зробити наше місто ще кращим, ще комфортнішим», – зауважив міський голова Тернополя.

Переможцями «Громадського бюджету Тернополя» стали шість великих та тринадцять малих проектів, на реалізацію яких у 2019 році буде виділено 11,1 млн грн з міського бюджету.

У списку великих проектів, які будуть реалізовані в 2019 році, варто виділити встановлення накриття спортивного майданчика в школі-ліцеї №6 ім.Н.Яремчука, програми «Безпечне материнство» та «Безпечна і здорова школа. Дитячий інклюзивний майданчик «Місто Мрій»

Серед малих проектів виділяється «Музей національної слави», проект вільної боротьби, облаштування ігрових, спортивних дитячих майданчиків, відкриття студії робо-техніки та проект «Кіно без меж».

Громадський бюджет Тернополя вже став звичним зручним механізмом для активних громадян щодо участі у бюджетному процесі нашого міста. Тому доля Громадського бюджету у бюджеті Тернополя зростає щорічно, що є звичним явищем для європейського відкритого міста.

Тарас Більчицький

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.