Нове на сайті:
У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду Захисники з Тернополя, які повертаються з фронту з пораненнями, отримують 10000 грн на реабілітацію - Сергій Надал Як на Тернопіллі "борються" з розкраданням бюджетних коштів при закупівлях Нові багатоканальні швидкі зарядки «Bandera Power» для наших Захисників з Тернополя - Сергій Надал На Тернопільщині СБУ ліквідувала чергову схему втечі за кордон, яку організував військовослужбовець місцевої бригади

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Головне зберігати холодний розум і часто мити руки з милом

Що відомо про коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до гострого респіраторного захворювання. Зазвичай, такий тип вірусів не несе особливої загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко проходити мутацію та ставати небезпечними. Саме з цим пов’язана особлива увага Всесвітньої організації охорони здоров’я до поширення вірусу, який в офійійних медичних протоколах позначається шифром 2019-nCoV або COVID-19. 

Вірус COVID-19 вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. На сьогодні встановлено - вірус передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини, однак вже на відстані трьох метрів від носія перебувати безпечно. Найбільша небезпека полягає в тому, що новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли, мали хронічні проблеми зі здоров’ям, ослаблений імунітет і були похилого віку. 

На сьогодні важко оцінити загальну кількість тих, хто захворів, оскільки у багатьох випадках хвороба проходить без виражених симтомів і в легкій формі. Найпоширеніши ознаками є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від двох днів до двох тижнів. За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби вбивають вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Станом на початок березня у світі було зареєстровано 89 072 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. При цьому 45 074 осіб вже одужали. Станом на 2 березня в Україні не було зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус. Однак епідеміологи прогнозують, що інфекція не омине жодну країну. Тому до неї треба готуватися.

Які заходи вживаються у Тернополі?

Міська влада Тернополя вживає заходів на випадок виявлення інфекції у містян, які прибули із-за кордону. 

Ще у лютому, як тільки з’явилася інформація про можливе поширення вірусу за межі Китаю, міський голова Тернополя Сергій Надал ініціював створення оперативного штабу для контролю за ситуацією та інформування тернополян. Жодні інформація, пов’язана із можливим поширенням коронавірусом у Тернополі не приховується. Навпаки, за будь-якої підозри, міська влада одразу повідомляє про цей факт.

Офіційну і надійну інформацію про заходи, які вживаються, можна отримати на сторінці міської ради (https://ternopilcity.gov.ua/), а також на офіційній сторінці міського голови Тернополя у мережі Facebook (www.facebook.com/Nadal.Sergij/). Тут варто шукати інформацію про епідеміологічну ситуацію у місті.

З міського бюджету додатково виділено 838 тис грн на закупівлю необхідного обладнання, рукавичок, масок, захисних окулярів, щитків, медикаментів для симптоматичного лікування у разі потреби. Розроблено чіткий протокол для лікарів. Особливу увагу тепер приділяють симптомам, що можуть бути ознакою коронавірусної інфекції. Створено умови для ізоляції хворих у разі потреби. 

У громадських місцях, у громадському транспорті розміщено коротку інформацію для тернополян про заходи, яких слід вживати, щоб уникнути зараження..

Також розроблені плани на випадок потреби запровадження карантину.

Міський транспорт регулярно проходить дезінфекцію.

Запрацювала цілодобова “гаряча лінія” штабу за номером: 098 441 59 81на яку можна звернутися у разі підозри на на захворювання.

Що робити, щоб не захворіти?

Є кілька стандартних рекомендацій, які допоможуть зменшити ризик захворіти не лише коронавірусом, а й іншими хворобами, що передаються від людини до людини.

  1. Мийте руки з милом протягом не менше 20 секунд або обробляйте дезінфікуючими засобами на основі спирту. 

  2. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. 

  3. Уникайте контакту з усіма, хто має гарячку та кашель. 

  4. Усі продукти тваринного походження треба піддавати термічній обробці (варіння, тушкування).

  5. Регулярно провітрюйте приміщення, у якому перебуваєте.

Що робити у випадку підозри?

У разі підвищення температури, кашлю й утруднення дихання, якнайшвидше зверніться до сімейного лікаря. Також можна звернутися на телефон гарячої лінії  за номером 098 441 59 81Там також можна отримати подальші рекомендації. Особливо уважним варто бути, якщо Ви нещодавно повернулися із-за кордону. 

Слідкуйте за повідомленнями оперативного штабу при міській раді і виконуйте рекомендації лікарів. Головне - не піддаватися паніці. 

Варто розуміти, що йдеться не лише про ефективне запобігання поширенню інфекції. Нинішню ситуацію активно використовує сусідня Росія у веденні “інформаційної війни” проти України. 

Тож варто зберігати холодний розум, частіше мити руки, слідкувати за офіційними повідомленнями. І всі будемо здорові. 

Тернопільські лікарі оперативно відреагували на захворювання дитини з підозрою на коронавірус

1 березня тернопільські лікарі міської дитячої лікарні отримали термінове повідомлення, що у дитини з одного з приміських сіл, є підозра на коронавірус (COVID – 19). Дитина віком 2,5 роки напередодні повернулася з батьками з Іспанії і мала ознаки ГРВІ.

Тернопільські медики згідно із заздалегідь підготовленим алгоритмом терміново ізолювали дитину у інфекційний бокс. 

Протягом кількох годин міські медики провели необхідні лікувально-діагностичні заходи, а також направили аналізи у спеціалізовану лабораторію. За результатами дослідження обласного лабораторного центру, у цієї дитини виявили грип групи «В». 

Діагноз захворювання на коронавірус було виключено. Маленькому пацієнту надають необхідне лікування.

Швидкому реагування вдалося забезпечити у тому числі завдяки протоколу дій розробленому оперативним міським штабом з протидії поширенню коронавірусу. Таким чином, маємо перший приклад успішної реакції тернопільських медиків на можливі епідміологічні загрози.  

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.