Нове на сайті:
Обіцяли допомогти "швидко перебігти кордон"... Єгері 68 бригади знищують «тернопільськими» FPV дронами ворожу спецтехніку Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів Два роки бореться з онкологією: молодий військовий з Тернополя Дмитро Линва потребує допомоги У 4 закладах Тернопільщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті Як врятувати кошенят в Тернополі, де немає жодного притулку для тварин Відомий журналіст про зневагу до Тернопільщини зі сторони Києва 22 дрони-розвідники передали від Тернополя на передову для окремої механізованої бригади сухопутних військ - Сергій Надал Волонтери «Допомоги армії від Тернополя» доправили передачі на фронт нашим захисникам» - Сергій Надал Сергій Надал повіз на фронт вантажний бус для тернопільських артиллеристів У 7 закладах Тернопільщини можна отримати медичну допомогу при пологах Надал поїхав у зону бойових дій та повіз дрони для захисників В Тернопільському ДСНС на одного інспектора-хабарника стало більше Через бажання мати ставок в заказнику тернополянин має проблеми В Тернополі справу ще одного "перевізника" передали до суду

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Цього року глобальні зміни клімату помітно «неозброєним оком»: в Україні та загалом у східній Європі зимова погода так і не настала. Натомість ми отримали літні паводки, повені, сильні вітри, зливові дощі та град. Чи не вперше в Україні зафіксували смерчі. Тобто східноєвропейський помірний клімат змінюється у бік субтропічного з мусонними опадами

Чи готова до таких змін інфраструктура України?

Ні. Потужні зливи наробили багато біди на Західній Україні. Затоплені села, зруйновані мости і дороги, перевернуті автомобілі, загинули люди.

У Карпатах загинули троє людей. У селі Дземброня бабуся впала у бурхливий потік і потонула. У Яблуниці – в річку злетів автомобіль, водій і пасажирка загинули.

Заблокована дорога і на Коломию. У селі Лісному Хлібичині затопило будинки, селян евакуйовують надзвичайники. 

У селі Красник, що у Верховинському районі Івано-Франківської області, через зсув ґрунту нині шість сіл відрізано від цивілізації. Між зсувами у пастці опинилися понад два десятки автомобілів. 

Чи готова до таких змін інфраструктура інших країн східної Європи?

Теж ні. У Румунії Там вода підтопила 160 сіл. Крім того, негода забрала життя трьох людей. У повіті Бістріца-Несеуд обвалилося 25 метрів міжсільської дороги над річкою.

Від злив потерпає і Польща. Внаслідок негоди у низці регіонів пошкоджені будинки й дерева, вулиці населених пунктів підтоплені. А у річці в одному з повітів знайшли мертвим 50-річного чоловіка. Затопило столицю країни Варшаву. Затоплені приміщення міністерства сім'ї, праці та соціальної політики, МВС, а також міністерства довкілля. Під водою опинилася площа Трьох Хрестів та станції метро.

А у Сербії через сильні зливи оголосили надзвичайний стан у 20 муніципалітетах і містах.

Чи готова інфраструктура українських міст?

Теж ні. Наробила біди негода і в Івано-Франківську. Підтоплені десятки будинків, на дорогах «плавають» автомобілі. Затопило й Львів. Води було настільки багато, що в деяких місцях зупинився рух транспорту, натомість на вулиці з'явилися човни.

Чи готова інфраструктура Тернополя?

Тут ситуація теж неоднозначно. Інфраструктура Тернополя теж важко справляється з негодою. Однак, теперішню ситуацію важко порівняти з тим, що було у місті 10 років тому, коли плавали відходи та сміттєві баки біля магазину Універсальний, на вулиці Галицькій, біля ринку тощо. Це сталося через те, що у місті за цей час модернізували систему відведення стічних вод та каналізаційну систему. Зрозуміло, що роботи ще багато, в окремих районах міста вода не стікає відразу

Бо практично всі системи стічних вод країн східної Європи розраховані на помірні опади. І Тернопіль не виключення. Настав час удосконалювати цю систему, зважаючи на нові погодні умови. На великі літні опади.

Що треба робити для протидії стихії?

Зміни клімату вже доконаний факт. Цей фактор має впливати на планування ремонту та будівництва нових доріг. Бо все більше української території підпадає під статус «під загрозою затоплення». Має бути максимально скорочена вирубка дерев та придорожніх зелених насаджень. В українських містах терміново модернізувати каналізаційні системи та системи водовідведення. Всі будівельні роботи мають виконувати за новими правилами витримування рясних опадів. В іншому випадку у східній Європі з’являться свої Венеції. Зміни клімату змушують змінюватися нас.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.