Нове на сайті:
Беверлі Хіллз за спеціальними цінами Креатор-Буд розпочав будівництво надземного мосту у Тернополі (фото) Сам собі голова і депутат: як жителі самі можуть пропонувати рішення в Тернополі "Зелена влада" на Тернопільщині поставила під загрозу життя тисяч людей Місцева адміністрація та підприємці будуть разом боротися проти свавілля столичних чиновників Прокуратура спростовує не об'єктивну інформацію в окремих ЗМІ про загибель юнака на Тернопільщині Фіскали на Тернопольщині не перестають неприємно дивувати З’їзд партії ВО “Свобода” заявив про підтримку на посаду мера Тернополя Сергія Надала "Німець" став причиною загибелі тернополянина Тернополянин Віктор Мацикур: "Профанам, клоунам та колишнім ригам не можна довіряти державу" У наших сусідів тривають масові протести проти «червоної» зони Колектив компанії КРЕАТОР-БУД вітає тернополян з Днем міста ! В Тернополі судитимуть "наркобаронів" За особливо жорстоке вбивство при пиятиці судитимуть кременчанина Компанія Креатор-Буд вітає з Днем Незалежності!

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

 

Регіональні осередки партій розпочали підготовку до місцевих виборів 2020 року. Разом з тим місцеві партійні підрозділи тісно пов’язані з головними офісами, а також перебувають під впливом політичної ситуації в країні загалом. Фінансування окремих осередків фактично припинилося, водночас з’явилися нові політичні сили, котрі ведуть активну діяльність у регіонах.

Рух ЧЕСНО проаналізував фінансові звіти політичних партій (2018-2019 рр.), представлених у Тернопільській міській та обласній радах, а також тих політсил, котрі ведуть діяльність на Тернопільщині.

                                                                                                              БПП/ЄС: нова назва, ті самі донори
                                                                   (Тернопільська міськрада – 5 депутатів, Тернопільська облрада – 17 депутатів)

Найбільші фінансові надходження на партійні рахунки мала Європейська солідарність” (раніше – “Блок Петра Порошенка “Солідарність”). Така ситуація є характерною й для інших регіонів, про які вже писав Рух ЧЕСНО, зокрема для ЛьвівщиниФранківщиниКиївщини тощо. Протягом 2018-2019 років регіональний осередок БПП/ЄС одержав 4,2 млн грн. З них левова частка, а саме 3,5 млн грн, – це державне фінансування, ще 700 тис. грн надійшли як приватні донорські внески з центрального офісу.

Водночас розмір внесків від фізичних осіб на Тернопільщині є найменшим з-поміж партій – лише близько 19 тис. грн. Донорами БПП/ЄС стали 47 людей. З них 39 перерахували партії однакові суми – по 240 грн, ще двоє зробили аналогічні пожертви двічі. Згідно зі звітами, частина внескодавців отримувала заробітну плату від партії.

Зазначимо, що раніше керівник секретаріату місцевої організації ЄС/БПП Володимир Дзудзило розповідав, яким чином фінансується партосередок:

“Осередки фінансуються з держбюджету. Також є внески членів партії як членські внески. Фіксована сума внеску – не менш ніж 20 грн на місяць. Є члени партії, які сплачують членські внески наприкінці року за весь період, є ті, які на пів року наперед проплачують, а є ті, хто платить щомісяця”.

Понад 240 грн політсилі переказали тільки 3 людини, які з нею теж пов’язані. Усі вони вже входили до переліку найбільших донорів БПП на Тернопільщині 2017 року. Максимальну пожертву зробив неодноразовий донор партії Петро Богой – 4560 грн. Він є помічником депутата міської ради та голови Тернопільської міської організації ЄС Віктора Шумади. Дві наступні за розміром суми – 2,5 тис. і 1,2 тис. грн – внесли співробітники регіонального партосередку Тетяна Стасюк та Анатолій Гринів відповідно.

2019-го єдиною доноркою була Стасюк, решта коштів надійшла з центрального офісу партії. Фактично осередок отримував лише державні гроші та пожертви від власних працівників.

                                                                                 УГП: активна партія без представників у радах
                                                             (Тернопільська міськрада – 0 депутатів, Тернопільська облрада – 0 депутатів)

На другому місці за обсягом надходжень була Українська галицька партія. Створена 2014 року, вона не має своїх представників у радах Тернополя. Однак місцевий осередок політсили є активним, у місті неодноразово з’являлася зовнішня політична реклама УГП та її агітаційні намети.

Активність сторінки тернопільської парторганізації в соціальній мережі Facebook свідчить про підготовку до участі в прийдешніх місцевих виборах. Зокрема, на рекламу цієї сторінки в соцмережі впродовж червня 2019-го – липня 2020 року було витрачено майже 3 тис. доларів.

Із понад 1,3 млн грн майже 1,2 млн осередок одержав від Української галицької партії. Тобто левова частка коштів на рахунок парторганізації надійшла з приватних внесків від центрального офісу. Як і на Франківщині та Львівщині, чималий внесок зробило ПП “Західний Буг” – для тернопільського осередку він становив 61 тис. грн. 

Решта пожертв на користь політсили є значно меншими. Так, 4600 грн внесла Ірина Яремчукзаступниця голови політради партії. Від 130 до 3000 грн перерахувало керівництво обласної організації УГП, а саме: Анна ВойтовичІгор ВелиганІван КізюкОлег Вітвіцький, Іванна Крупа, Віта Салко та Василь Мороз. Інші партійці також робили невеликі внески в межах 1-2 тис. грн.

 

Для партії характерними є синхронні надходження дрібних пожертв у розмірі 30, 45, 50, 60 грн тощо.

                                                                                   Фінансування осередків УКРОПу зросло

                                                             (Тернопільська міськрада – 0 депутатів, Тернопільська облрада – 3 депутати)

Протягом 2018-2019 років на рахунки місцевих осередків партії надійшло 445 тис. грн, з яких 443 тис. – від фізичних осіб. Внески надходили рівномірно впродовж цих років. Ключовим донором політсили став голова Тернопільської обласної організації УКРОПу, очільник однойменної фракції в облраді Андрій Цибульський, котрий переказав майже 72 тис. грн. Ще 40 тис. грн вніс укропівець Сергій Шоломейчук, який безуспішно балотувався до міської ради на місцевих виборах 2015 року, а згідно з даними реєстрів, є засновником і бенефіціаром ТОВ “ПІО Глобал”.

До ТОП-10 внескодавців увійшли місцеві підприємці, а саме: Юлія Вербіцька, яка здійснює рекламну та інформаційну діяльність; Андрій Гнатюк, керівник низки організаційКостянтин Чубатий, котрий теж невдало балотувався від УКРОПу до Тернопільської міськради, а наразі його діяльність пов’язана з харчовою галуззю. Вони перерахували партії від 24 до 28 тис. грн. 

Донорами політсили стали й місцеві обранці від УКРОПу. Так, 20 тис. грн пожертвував депутат Гусятинської райради Володимир Будзінський. Депутати Тернопільської обласної ради Інна Вовчок та Андрій Ратушняк переказали осередку партії 3,9 тис. та 5 тис. грн відповідно.

Близько 12 тис. грн надійшло від ПП “Українське об’єднання патріотів – УКРОП”, тобто з центрального офісу.

Навесні 2020 року у Верховній Раді утворився новий політичний проєкт “За майбутнє”, до якого увійшли члени УКРОПу. Відповідні зміни розпочались і в регіонах. Так, у Тернополі оголосили про створення осередку партії “За майбутнє”, до якого увійшли представники різних політсил, зокрема УКРОПу, “Народного контролю” та “Самопомочі”. У місті вже з’явилася зовнішня політреклама партії, а на місцевих виборах балотуватимуться висуванці “За майбутнє”.

                                                                                           “Громадянська позиція” та її незмінний донор
                                                              (Тернопільська міськрада – 4 депутати, Тернопільська облрада – 4 депутати)

Осередки “Громадянської позиції” чи не єдині з-поміж регіональних партійних організацій мали за ключових донорів юридичних осіб. На Тернопільщині найбільшими внескодавцями стали компанії, пов’язані з Петром Ландякомочільником однойменної фракції в міській раді. Із загальних 370 тис. грн 275 тис. пожертвували ТОВ “Універсам Текстерно”ТОВ “Продлюкс плюс”ТОВ “Торговий дім “Універсальний” та ПП “Гарантія-фарм”. В останньому підприємстві бенефіціарною власницею є дружина Ландяка Любов, у решті фірм кінцевим бенефіціаром є він сам. Від себе політик зробив спонсорський внесок у вигляді надання в оренду приміщення на майже 4 тис. грн. 

 

Серед інших значних внесків знаходимо пожертви в розмірі 45 тис. грн від ФОПа Івана Чегуса та 30 тис. грн від ексдепутата міськради, бізнесмена-забудовника Василя Лила.

Від депутатів міської ради Любомира БалукаАндрія Газилишина й Андрія Ткаченка надійшли дрібні перекази, які за сумами збігаються з так званими членськими внесками. Водночас лише один із чотирьох представників партії в облраді – Олег Шуляр – зробив пожертву на 600 грн. 

Як і в інших політсил, тут теж спостерігаються щомісячні синхронні пожертви.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Останні публікації

Нас відвідали

Карта сайту

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.

Яндекс.Метрика