Нове на сайті:
"Тернопіль для ЗСУ: 16-й батальйон отримує крила та міць" У Тернополі судитимуть ще одного пособника окупантів Понад шість мільярдів гривень податків і зборів отримали місцеві бюджети Тернопільщини Корупція в Україні не має меж Тернополянин Володимир Драбчук збирає донати, підкорюючи гори в амуніції У Тернополі судитимуть псевдопрокурорку з Луганщини Бухгалтери КП "Тернопільводоканал" не шкодували собі на премії Тернопільські слідчі з СБУ зібрали доказову базу на одну з перших колаборанток “Інноваційний захист українського неба”: Тернопіль придбає SpaceRay MT2000 для ЗСУ Понад 3000 військових отримали допомогу: Тернопіль підтримує захисників “Від інструментів до безпеки”: Тернопіль передав бензопили для ЗСУ Тернопіль: острів чистого повітря чи жертва брудних ігор? Інноваційні “очі” в небі: Тернопіль передав ЗСУ 50 новітніх дронів Найкраща школа в області - не в Тернополі Тернопіль для ЗСУ: Сергій Надал про нову техніку, що рятує захисників

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Більшість обіцянок “стримати тарифи” з боку уряду залишилися невиконаними

Що відбулося

Попри публічні заяви про відсутність підстав для зростання тарифів на тепло та гарячу воду,уряд зробив усе можливе для зростання тарифів. Зокрема, систематично підвищував ціну газу, що становить 80 % вартості виготовлення тепла та гарячої води. Крім того, досі парламентарі та урядовці не спрямували до місцевих бюджетів компенсації за різницю між ціною газу закладеною у тарифі і ринковою ціною. В той час, коли громади шукають кошти, щоб пройти зиму без проблем і зберегти тарифи доступними, топ-чиновники з енергетичної сфери отримують сотні мільйонів премій.

Як уряд провокує підвищення тарифів

Важливо розуміти. Тариф на тепло та гарячу воду більше ніж на 85 % залежить від ціни газу та електроенергії, вартість яких напрямку контролює НКРЕКП, “Нафтогаз” та уряд. Тобто через бездіяльність уряду в середньому платіжка може “подорожчати” щонайменше на 600-800 грн. Про це прямо заявляють комунальники. Очевидним є факт — за голосними урядовими заявами про відсутність підстав для зростання тарифів, уряд готує населення до чергового зростання комуналки, а відповідальність традиційно хоче перекласти “на місця”.

Хто заробляє на тарифах

Для більшості українських родин зростання тарифів є непомірним фінансовим тягарем. Однак є ті, хто заробляє, викручуючи руки громадам та простим українцям.

У першу чергу — це олігархи-монополісти, які досі контролюють більшість облгазів і газову трубу, яку навіть при бажанні змінити неможливо. В середньому, кожна українська родина сплачує у кишеню олігарха 150-300 грн за незрозумілою і непрозорою формулою.

Чиновники безпосередньо відповідальні за підвищення тарифів також не залишилися без винагороди. Зокрема, у минулому збитковому для “Нафтогазу” році, керівники підприємства отримали премію у розмірі 610 млн грн.У 2021 році, вже після підтверджених збитків у квітні, чиновники “Нафтогазу” авансом отримали ще 130 млн грн премії.

Тож виходить, що постраждалими у цій ситуації є люди і місцеві громади.

Як зберегти тепло у домівках людей

  • У першу чергу уряд має виконати більшість взятих на себе зобов’язань, зокрема — компенсувати громадам 37 млрд грн боргів, що виникли у минулому через непродуману тарифну урядову політику.
  • Також можна передбачити можливість, щоб громади самостійно могли покривати зростання тарифів. Для цього потрібно передати більше податкових надходжень на місця, зокрема збільшити частку зарахування до місцевого бюджету податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Така пропозиція міститься в останньому зверненні Асоціації міст України до Президента.
  • Врятувати ситуацію могло б забезпечення комунальних підприємств та населення газом українського видобутку. Це газ прилизно у 5-ть разів дешевший за той, яким торгують на міжнародних майданчиках. На сьогодні вартість газу українського видобутку складає близько 2,5-3 грн за кубометр. Згідно Конституції України — газ українського видобутку належить українському народу. Вже кілька десятків комунальних підприємств українських міст подали до суду з вимогою передачі українського газу для комунальників і населення за адекватною ціною.
  • Уряд та парламент могли б знизити вартість видобутку газу в Україні. Адже левову частку вартості газу українського видобутку становить “рента” за користування надр, котру спрямовують до державного бюджету.

Однак сьогодні ми бачимо протилежну ситуацію. Замість проведення реформ, покращення бізнес-клімату, уряд покриває свої дефіцити за рахунок використання надр і підвищення тарифів, а відповідальність перекладає на людей.

 

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.