Нове на сайті:
Затримали чергових місцевих рекетирів Міська рада Тернополя купує знову 250 бойових FPV дронів для фронту Ще один тернополянин заперечував збройну агресію рф проти України Мерія Тернополя виплачує по 10 000 грн на лікування та реабілітацію кожному тернополянину, який отримав поранення на війні Спостерігати вагітність безоплатно можна у 25 медзакладах Тернопільщини Активістка вважає, що тернополянам начхати на скандали навколо своїх нардепів У Тернополі родинам полеглих Героїв надається щомісячна грошова допомога та компенсація за комунальні послуги Тернопіль отримав найвищу відзнаку Ради Європи та Асоціації міст України за залучення молоді до управління - Сергій Надал У Тернополі СБУ повідомила про підозру ще одній колаборантці Мобілізовані військовослужбовці з хронічним захворюванням втрачають доступ до життєво-необхідних ліків! Ветерани російсько-української війни закликають міську раду внести зміни до Генерального плану Тернополя Можна лише вчерговий раз порадіти за пінгвінів Зубопротезування для військових та ветеранів: як працює новий пілотний проєкт від НСЗУ на Тернопільщині Передали нашим тернопільським тероборонівцям ще вісім нічних розвідувальних дронів - Сергій Надал Замість випускного у школі рідні готуються до похорону школяра

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Що відбулося?

Міністерство економіки оприлюднило прогноз щодо зміни тарифів на комунальні послуги. Ціни на комунальні тарифи можуть зрости до 13%, повідомляється в оприлюдненому прогнозі. Допустимий коридор ±3%. Зазначається, що це усереднене значення експертних оцінок, які запропонували різні банки.

Яка позиція мера?

 Міський голова Тернополя Сергій Надал запевнив — поки немає планів підвищувати тарифи для тернополян у поточному році. За умови дотримання усіх пунктів Меморандуму між громадами, урядом та НАК “Нафтогазом” тарифи будуть залишатися доступними, - переконує тернопільський міський голова.

“Хочу звернути увагу — поки що йдеться про прогноз. Він має під собою економічні підстави, бо газ на світових ринках дорожчає. Разом з тим, прогнози експертів не враховують цільові програми та конкретні дії уряду. Зокрема нещодавно уряд погодився удосконалити механізм нарахування компенсацій для підприємств теплокомуненерго. Визначений обсяг заборгованості має бути компенсований виробникам тепла з державного бюджету, як це передбачав Меморандум між громадами, урядом та “Нафтогазом”. Якщо все буде зроблено відповідно до домовленостей, то тарифи залишаться доступними”, - зазначив Сергій Надал.

Важливо.

Міський голова також нагадав, що виконком вже ухвалив рішення, що тернополяни платитимуть за минулорічним тарифом і до листопада 2022 року. Тобто, тарифи підвищуватися не будуть.

“Я нагадаю, що враховуючи теперішню ціну газу та електроенергії, економічно обґрунтований тариф повинен становити 2146 грн за гігакалорію. Але ми розуміємо свою відповідальність перед суспільство, що не можемо сьогодні піднімати тарифна тепло. Тому виконком зобов’язав “Тернопільміськтеплокомуненерго” використовувати для населення не реальний повний тариф у розмірі 2146 грн, а тариф на рівні минулого року – 1746 грн”, – пояснив міський голова Сергій Надал.

Крім того, для зменшення навантаження на споживача у зимовий період у Тернополі затверджено двоставковий тариф, коли частина плати у зимовий період частково переноситься на літо. Таким чином, споживачам легше оплачувати комунальні тарифи.

Що треба робити?

Попри це, міський голова Тернополя Сергій Надал переконаний — альтернативи енергозбереженню та термомодернізації немає.

“Реальним механізмом протидії постійному підвищенню ціни на газ термомодернізація будівель, яка зменшує тепловтрати, а отже і споживання дорогих енергоносіїв. Така програма вже більше десяти років втілюється у Тернополі. Ми встановлюємо індивідуальні теплові пункти, що в автоматичному режимі регулюють подачу теплоносія. Таке обладнання дозволяє зменшити витрати на комуналку від 30 до 50 % у порівняння з тим, якщо б модернізації не було. Утеплюємо фасади будівель. Відбувається перехід від чотирьохтрубної системи постачання енергоносія до сучасної двотрубної. У сукупності на комунальних підприємства, що виробляють тепло, ми змогли скоротити споживання газу на 25 % та електроенергії на 40 %. Є програми співфінансування, коли третину коштів платять мешканці, а 70 % місто”, - повідомив Сергій Надал.

Міський голова Тернополя також висловив сподівання, що вже ближчим часом запрацює анонсована нещодавно президентом державна програма термомодернізації.

“У мене є великі очікування від державної програми підтримки термомодернізації. Вона мала б дати людям фінансову підтримку так, як це свого часу відбулося у Польщі. Хотілося б, щоб ця програма швидше втілювалася в життя. Тоді і люди і Україна загалом справді стануть незалежними від регулярного російського енергетичного шантажу. Ми зможемо насолоджуватися у повній мірі святами, а не думати кожен раз про рахунки”, - зауважив Сергій Надал.

Нагадаємо, два тижні тому президент України Володимир Зеленський анонсував запуск державної програми з термомодернізації житлового фонду. В рамках цієї програми в підвищення енергоефективності будівель планують інвестувати 300 млрд грн.

Раніше

Міський голова Тернополя закликав запровадити всеохоплюючу державну програму термомодернізації, як це свого часу зробили країни Балтії та Східної Європи, щоб позбавитися енергетичної залежності від Росії. Про це він сказав і під час виступу на форумі регіональних рад восени цього року. Сергій Надал зауважив, що на фоні постійного енергетичного шантажу з боку Росії і зростання цін на газ стратегічно, для світу є лише один сценарій - інвестиції у енергоефективність та альтернативні джерела енергії.

Варто підкреслити, що Тернопіль належить до найбільш ефективних з точки зору втілення термомодернізації міст. Десять років тому з ініціативи міського голови за участі фахівців Світового банку. НЕФКо тут провели всеохоплюючий енергетичний аудит. Була розроблена стратегія повної реформи ЖКГ. Як наслідок, Тернополю останні роки вдається стримувати зростання тарифів для населення, попри постійний ріст цін на газ та електроенергію.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.