Нове на сайті:
Шана нашим Захисникам: Надал зустрівся з Героєм сьогодення, який віддав своє здоров’я за нашу Свободу та Незалежність Ремонти тротуарів чи відправити гроші на дрони? Тернополян обурив стан тротуарів на вулицях міста, - фото Встановлені попередні причини смерті дитини в стоматології Тернополя Аеропорт в Тернополі має нового керівника Працівник ритуальної служби в Тернополі грабував померлих Нові камери в Тернополі - фейк і недолугість місцевих ЗМІ Рік умовно за облиття фекаліями та побиття поліцейських отримала жінка на Тернопільщині На Тернопіллі група людей виготовляла і збувала цигарки На Тернопільщині незаконна вирубка лісів не припиняється Сергій Надал: 5 листопада «Допомога армії від Тернополя» знову вирушає на передову Невеселі "пригоди" відомої тернополянки в Києві Рік мешкала на Тернопільщині та прославляла путіна Мариновський про Головка: "Мені неприємно за батька чотирьох синів, сина, брата, чоловіка… " Зелений двір: у Тернополі постійно висаджують нові дерева, згідно стратегії відновлення прибудинкових територій Судитимуть державного реєстратора, який незаконно допомагав московським попам на Кременеччині

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Дев’ятимільйонний фонд Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника поповнився ще одним цінним екземпляром - «Часословом», виданим у 1861 році у Почаївській Успенській Лаврі. Прокурори Тернопільської обласної прокуратури разом із слідчим СБУ передали стародрук, вилучений у контрабандистів у вересні 2020 року на митному пункті пропуску «Шегині».

Нагадаємо, 2 мешканців Тернопільщини намагались перевезти у Польщу старовинний молитовник «Часослов» для реалізації його іноземним колекціонерам. Тернополяни приховали від митного контролю книгу в особистих речах, проте оперативники  СБУ спільно з митниками та прокурорами запобігли вивезенню цінної книги.

За вироком суду контрабандисти визнані винними у вчиненому злочині за  ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 201 КК України та засуджені до 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням і сплати штрафу понад 100 тис грн.

Після завершення слідства прокурори скерували запити у Міністерство культури та інформаційної політики України з пропозицією передати старовинну книгу в одну із бібліотек. Зрештою визначили, що належне відновлення, зберігання «Часослов» 1861 року отримає саме у науковій бібліотеці імені   В. Стефаника – найбільшій книгозбірні україністики.

Нагадаємо, раритетний стародрук у вересні 2019 року двоє мешканців Тернопільщини намагалися вивести у Польщу, для подальшої реалізації  книги іноземним колекціонерам. Зловмисники планували переправити «Часосолов» контрабандним способом, приховавши його від митного контролю у особистих речах.

Вивезенню фоліанта за кордон своєчасно запобігли оперативники СБУ, які вилучили його у тернополянина на пункті пропуску «Шегині».  

 

«Часослов» надруковано старослов’янською мовою у 1861році друкарнею Успенської Лаври Почаєва. Книга містить 329 аркушів тексту у шкіряній палітурці. Тест видання прикрашений гравюрами. За висновками експертів воно є цінним зразком книгодрукарського мистецтва.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.