Нове на сайті:
На Тернопільщині продовжують вирубати ліси ті, що їх охороняють Сергій Надал висловив співчуття ректору ТНТУ Яка влада на Тернопільщині - така і боротьба з прихильниками і монашками МП На Тернопільщині в ділків забрали землі вартістю понад 300 мільйонів, які ті обіцяли використати під сонячні електростанції Що не так з тернопільськими телеканалами В міській раді показали, як Надал кормить людей ... хлібом (фотофакт) Оце розмах був у шахрайки на Тернопільщині На Тернопільщині жахливе ДТП з загиблими та травмованими На Зборівщині й далі мешкає переселенка, яка марить росією і путіним та писала про "придурків галичан" Мешканець Дніпропетровщини продав зброю на Тернопільщині На Тернопільщині чиновник примудрився вимагати хабар за квіти Мер Тернополя відзначив День прапора на фронті з нашими Героями-захисниками Кандидата наук з тернопільського університету будуть судити за хабар "Довбуш" і його творці в Тернополі 30 серпня Керівника коледжу і депутата облради на Тернопільщині судитимуть за службову недбалість

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Державною службою якості освіти України та її територіальними органами з 03 по 08 серпня 2022 року проведено опитування учасників освітнього процесу, зокрема 90 997 батьків учнів/учениць та 10 972 вчителів закладів загальної середньої освіти, щодо організації навчання з 01 вересня 2022 року.

Проведене опитування щодо форм навчання у новому 2022/2023 навчальному році серед батьків учнів/учениць та педагогів демонструє різні думки респондентів залежно від регіону, в якому вони перебувають та/або проживають. Однак відстежується чітка тенденція щодо надання переваги онлайн-навчанню в регіонах з підвищеною небезпекою, частими тривогами та активними бойовими діями. Зокрема, більшість респондентів Східного та Південного регіонів країни (65%/64% батьків та 64%/55% вчителів відповідно) висловлюється на користь організації навчання в онлайн-форматі, натомість мешканці Західного регіону країни (37% батьків та 31% вчителів) надають перевагу офлайн-навчанню.

Тобто, спостерігається така закономірність: що складніша безпекова ситуація в регіоні, то більший відсоток батьків і вчителів обирають онлайн-навчання. Тому під час організації освітнього процесу необхідно враховувати стан відносної безпеки та активності бойових дій у кожному регіоні.

За результатами опитування 38% батьків учнів/учениць з числа опитаних респондентів закладів освіти Тернопільської області вважають, що з 1 вересня цього року навчання в школах має розпочатися «офлайн», 36% вважають, що «онлайн», а 26% батьків важко визначитися з цією проблемою. Приблизно однакову позицію висловили вчителі: 32%  вважають, що навчання потрібно розпочати в офлайн-форматі, 34% - в онлайн-форматі, ще 34% з числа опитаних – важко відповісти.

У всіх регіонах, у тому числі й у Тернопільській області, спостерігається чітка тенденція щодо невизначеності серед батьків учнів/учениць та вчителів у виборі формату навчання (офлайн/онлайн), що пов’язано з недостатньою поінформованістю учасників освітнього процесу про особливості організації освітнього процесу у новому навчальному році. Тому важливим є процес інформування адміністрацією ЗЗСО батьків та вчителів з питань організації безпечного середовища у закладі освіти.

Адже однією з принципових умов повернення закладів освіти до офлайн-навчання і педагоги, і батьки вважають створення надійних укриттів для учнів та працівників закладу освіти у разі виникнення небезпечної ситуації.

Моделюючи ситуацію, що за умови прийняття рішення на рівні області щодо виходу закладів ЗЗСО на очну форму навчання з дотриманням усіх рекомендацій та вимог до шкільних приміщень і будівель, майже третина педагогів готові вийти на роботу офлайн, проте така ж кількість батьків учнів/учениць не готові відпустити дітей/не погоджуються на очну форму навчання та надають перевагу дистанційній формі навчання. Ці дані свідчать про необхідність організації в закладах ЗЗСО змішаного навчання.

У зв'язку з цим Державна служба якості освіти України рекомендує:

- форми навчання у період 2022/2023 навчального року визначати з урахуванням безпекової ситуації регіону, місцевості, готовності закладу освіти до навчального року, даних опитувань учасників освітнього процесу.

- керівникам закладів освіти під час планування освітнього процесу враховувати результати опитування батьків і педагогів щодо обрання різних форм навчання (очна/дистанційна), за потреби упроваджувати змішане навчання, а саме поєднання онлайн-та офлайн-навчання.

- засновникам закладу освіти неухильно продовжувати роботу над створенням безпечного середовища і безпечних умов у закладах освіти, зважаючи на те, що певний відсоток респондентів (від 10% до 37% в різних регіонах) розглядають можливість офлайн-навчання, а 19-36% респондентів ще остаточно не визначилися з форматом навчання, а також інформувати батьківську спільноту про створені умови безпечного середовища у закладах освіти.

Незважаючи на обрану форму організації освітнього процесу, керівникам закладів освіти необхідно налагоджувати систематичну комунікацію з усіма його  учасниками через найбільш доступні канали зв'язку щодо особливостей навчання в умовах воєнного стану та розроблених заходів безпеки.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.