Неділя, 27 листопада 2011, 17:43
У Лановецькій районній лікарні від сказу помер п’ятдесятичотирирічний мешканець райцентру. Як кажуть в обласній санепідстанції, джерелом зараження стала лисиця – вона вкусила чоловіка за руку, коли той на власному подвір’ї обороняв від неї собаку. Лисицю чоловік убив і закопав, собака загинув через кілька днів після укусу. Проте за медичною допомогою чоловік відразу не звернувся, у райлікарню прийшов, коли з’явились перші симптоми сказу і рятувати його було вже пізно, – повідомляє TV4. А загалом в Україні цьогоріч від сказу померло шестеро людей.
Безвідповідальне ставлення до власного здоров’я – ось одна з основних причин смерті чоловіка, кажуть лікарі. Укусу лисиці від не надав особливого значення, залив поранене місце спиртом і думав, що обійдеться. Якби потерпілий звернувся до лікарні відразу і пройшов курс щеплень, то трагедії вдалось би уникнути, впевнені епідеміологи, адже інкубаційний період збудника сказу у людей – від двох тижнів до одного року.
- Хворий звернувся за медичною допомогою практично через півтора місяці після покусу. Хворий, перебуваючи в реанімаційному відділенні лікарні Лановецької протягом 9 днів помер. Згідно проведеної експертизи паталогоанатомом та згідно даних вірусологічної лабораторії центральної санепідстанції, у хворого було підтверджено сказ, – каже лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції Богдан БЛАЖКЕВИЧ.
Як виявилось, окрім чоловіка, який помер, з хворою твариною контактували ще двоє людей – сусід та дружина потерпілого. Зараз вони знаходяться під медичним наглядом і проходять курс щеплень.
- В останні роки відмічається захід лисиць в населені пункти – це дуже небезпечно, населення повинно знати, що лисиці, якщо вони заходять в населені пункти, вони є, як правило, хворі на сказ. Ні в якому разі не слід йти до тих лисиць, потрібно оберігатися від укусів лисиць, – каже пан Блажкевич.
А ще, кажуть у санепідстанції, про появу скаженої тварини слід негайно повідомити працівників санепідслужби та ветеринарної медицини. Після проведення спеціалістами досліджень трупи тварин треба спалити, або закопати на глибину не менше двох метрів. А щоб запобігти зараженню домашніх тварин на сказ, їм треба щорічно робити профілактичні щеплення.