Нове на сайті:
Від початку року 2286 військовослужбовців громади отримали від міської ради допомогу на спорядження: Сергій Надал Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу Застосунок «е-Тернопіль» увійшов до шортлиста премії Mobile-First Award 2025 62 тернополян, квартири яких постраждали від ракетної атаки, отримають грошову допомогу від міської ради. Тернопіль отримав новий автомобіль соціального таксі Де опиниться Головко - за кордоном чи за гратами!? У Зарваниці зібралися родини наших захисників з Тернополя - полеглих і зниклих Тернопіль передав 48 безпілотників та три MAVIC 3T 55-му стрілецькому батальйону СБУ і Нацполіція затримали 2-х поплічників рф, які у Гусятині підпалили військовий позашляховик З 25 червня в Тернополі змінюється нумерація автобусів і тролейбусів СБУ ідентифікувала чергового зрадника з Донбасу: тернопільський суд заочно засудив його до 15 років за ґратами Від дронів до ветеранського бізнесу: комплексна підтримка ЗСУ по-тернопільськи Тернопіль передав 20 генераторів бійцям 71-ої єгерської бригади ДШВ Ампфутбольна команда “Вікінги” з Тернополя провела перший матч проти житомирських “Титанів” Тернопіль отримав особливу відзнаку за систему «е-Тернопіль»

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Часто поліцейські користуються поняттям режиму військового стану в Україні для зупинки транспортних засобів та перевірки документів.

Проте, варто зазначити, що єдині законні підстави для таких дій поліції містяться в статтях 32 та 35 Закону України «Про національну поліцію».


Розглянемо детальніше підстави для зупинки транспортних засобів. Ч.1 ст. 35 зазначеного закону визначає наступні підстави:
1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення ДТП, кримінального чи адміністративного правопорушення;
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення ДТП чи злочину, свідками якого вони є або могли бути;
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху чи як свідка в оформленні правопорушення;
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
8) у випадку небезпечного закріплення вантажу на транспортному засобі;
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;
10) у випадку проїзду транспортного засобу через митні термінали, КПП та блокпости ;
11) якщо є наявна інформація, яка свідчить про те, що водій або пасажир транспортного засобу є особою, яка самовільно залишила місце для утримання військовополонених.
Поліцейський зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки.
Тобто, фраза поліцейського на запитання про причину зупинки у формі, в якій часто відповідають: «стаття 35-та» – не відповідає приписам закону про поліцію.

Поліцейський зобов’язаний надати Вам інформацію відповідно до якого пункту статті здійснено зупинку з детальним роз’ясненням, чому саме цей пункт слід застосувати як причину для зупинення Вашого авто!

Підготував помічник юриста сектору “Тернопільське бюро безоплатної правової допомоги”  відділу безоплатної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання БВПД

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.