Понеділок, 17 червня 2024, 15:39
Давно не було від влади «покращень» і от знову, - пише тг-канал "Тернопільський треш"
І справа не в сумі штрафу. А справа в тому, що буде ще один привід, щоб до вас у «гості» завітали поліцейські. А поліцейські зараз самі ж не ходять. Тільки з «тецекашниками». «Настучить» на вас сусід – і чекайте "відвідувачів".
І будуть робити спроби зайти і на подвір'я приватного будинку, а не тільки в квартиру. Не сумнівайтеся...
Тепер платіть за генератор.
За що штрафують? Санітарні норми України припускають такий допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях: у денний час: 55-70 дБ; у нічний час: 45-60 дБ. Відповідно до закону “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” шумове забруднення – привід для штрафу. Кодекс адміністративних правопорушень передбачає такі заходи для порушників:
усне попередження; штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн). Якщо порушення буде вчинено повторно, штраф для громадян зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн), а для юридичних компаній – до 50-150 мінімумів (850-2550 грн) з конфіскацією джерела шуму. Штраф призначається після звернення до поліції сусідів, які скаржаться на галас. Виміряти рівень забруднення має Санепідемстанція – кількостей децибелів від працюючого генератора має бути зазначено у відповідному акті. Поліція має ухвалити заяву, скласти протокол, опитати та взяти свідчення у свідків, і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про виплату штрафу.