Понеділок, 09 вересня 2024, 12:23
Події на Тернопільщині останніх днів, повязані з предтавниками ТКЦ і СП (відео в соцмережах з силовим «запрошеннями» в буси, дивні заяви про криваві події в одному з районних воєнкоматів, де начебто випивший чоловік, який мав відстрочку, нібито влаштував дебош через бажання служити в ЗСУ) викликали нову хвилю обурення в громадах.
"Публічне звернення до помічника начальника ТЦК та СП з правової роботи — начальник юридичної служби Тернопільського ОТЦК та СП Романа Грунди та його керівника.
Пане Роман Грунда! Наскільки мені відомо - Ні, жоден закон або постанова прямо не зобов'язують особисто прибути до Територіального центру комплектування (ТЦК) для подачі заяви на відстрочку.
Згідно з чинним законодавством України, у випадках, коли громадянин має право на відстрочку, він зобов'язаний подати відповідну заяву та документи, що підтверджують це право.
Однак форма подання заяви (особисто, поштою або через електронні засоби) не регламентується як обов'язково особиста присутність.
Прошу Вас уточнити, якими нормативними актами регламентується особиста присутність у Тернопільському ТЦК та СП під час подачі заяви на відстрочку?
P S. ТЦК та СП відмовляють у заявках на відстрочку, які надіслані поштою. Хоча суди скасовують ці відмови, це все займає багато часу. із оскарженням.
І до слова, дії ТЦК та СП, особливо в контексті примусових затримань або порушень законних процедур мобілізації, викликають негативні емоції та сприяють появі в соцмережах публікацій про те, що люди не хочуть захищати владу.
ТЦК діють поза рамками закону (наприклад, коли затримують людей без належних процедур), це підриває довіру до влади та створює негативний образ мобілізації як примусової.
Силові методи мобілізації викликають у звичайних українців стрес і негативні емоції. Крім того, така форма мобілізації сприяє поширенню дезінформації з боку ворога в його "Пабліках", де стверджується про нібито загальне небажання українців захищати свою країну.
Росія активно веде інформаційну війну, намагаючись дискредитувати Збройні Сили України, спираючись саме на силові дії ТЦК та СП.
Михайло Іваненко, громадський діяч, учасник бойових дій, доброволець з 2022 року