Після реєстрації кандидатів у депутати Центральною виборчою комісією розпочалися їх офіційні зустрічі із виборцями. Проте влада, принаймні в Тернопільській області, в північній частині краю, як нам стало відомо, відразу ж почала перешкоджати у цьому представникам опозиційних демократичних сил. Нагадаємо, по цьому окрузі балотуються в нардепи свободівець Головко, «ніби не регіонал» Муц, відверто провладний «парашутист» Клименко та інші.
Лише кандидати від влади мають необмежене поле для дій, незважаючи на те, що згідно з чинним законодавством представники органів місцевого самоврядування не мають права втручатися і впливати на виборчий процес у країні.
Надаючи можливість провладним кандидатам показати себе з найкращого боку, головам райдержадміністрацій, сільським та селищним головам даються прямі вказівки «зверху» допомагати у «розкрутці» потрібного кандидата, не даючи можливості донести свою точку зору, своє бачення ситуації та розв’язання проблем, кандидатам, котрі відкрито заявляють, що ніколи не вступлять у змову з Партією Регіонів.
Вже на старті виборчої кампанії у нашій області зафіксовано випадки зривів зустрічей кандидатів у депутати від демократичних сил. Під приводом термінових нарад, делегованих колегій, сільські голови пізнім телефонним дзвінком викликаються у район, тому змушені відміняти зустрічі з кандидатом від непровладної політичної сили. Чи не є це пряме застосування адмінресурсу? І якщо таке відбувається на початку виборчої кампанії, то чого чекати у її розпалі?
Тернопільський тиждень нагадує кандидатам та їхнім представникам і працівникам виборчих штабів – якщо ви стали свідками протизаконних дій, одразу ж повідомляйте ЗМІ, правоохоронні органи (вони, найвірогідніше, й не допоможуть, але хоча б добивайтеся, щоб такі факти вони ЗАФІКСУВАЛИ - прим.ТТ), представникам громадських організацій, які контролюють передвиборний процес. Контакти контролюючих інституцій в Тернопільській області можна відшукати в мережі інтернет, газетах тощо.