Нове на сайті:
Шана нашим Захисникам: Надал зустрівся з Героєм сьогодення, який віддав своє здоров’я за нашу Свободу та Незалежність Ремонти тротуарів чи відправити гроші на дрони? Тернополян обурив стан тротуарів на вулицях міста, - фото Встановлені попередні причини смерті дитини в стоматології Тернополя Аеропорт в Тернополі має нового керівника Працівник ритуальної служби в Тернополі грабував померлих Нові камери в Тернополі - фейк і недолугість місцевих ЗМІ Рік умовно за облиття фекаліями та побиття поліцейських отримала жінка на Тернопільщині На Тернопіллі група людей виготовляла і збувала цигарки На Тернопільщині незаконна вирубка лісів не припиняється Сергій Надал: 5 листопада «Допомога армії від Тернополя» знову вирушає на передову Невеселі "пригоди" відомої тернополянки в Києві Рік мешкала на Тернопільщині та прославляла путіна Мариновський про Головка: "Мені неприємно за батька чотирьох синів, сина, брата, чоловіка… " Зелений двір: у Тернополі постійно висаджують нові дерева, згідно стратегії відновлення прибудинкових територій Судитимуть державного реєстратора, який незаконно допомагав московським попам на Кременеччині

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

У селі Швайківці Чортківського району споруджено єдиний в Європі пам’ятник воїнові-пожежнику. Історія його така. Діялося це за часів цісарської Австрії. Трапилася у панському маєтку пожежа – спалахнула конюшня. І в цей критичний момент врятував коней якийсь хоробрий військовий гусар, та сам загинув у вогні. Ось цьому гусарові і спорудили кам'яний пам’ятник. Датований він 1864 роком.  

На пам’ятнику вояк тримає у правиці глек з якого щедро струменить вода на якусь доволі ошатну будівлю. У селі вважають, що це пам’ятник святому Фльорину, який за римо-католицьким обрядом є захисником від вогню.

Швайківці - невелике село розміщене на рівнині на правому боці річки Нічлава. Його назва походить від слова «швайка» (шило). У селі збереглася старенька дерев’яна церква, зведена 1730 року. За Незалежності України її реставрували.

 Перед церквою знаходиться пам’ятник блаженному священномученику УГКЦ ХХ ст. ієрономахові Віталієві Байраку (1907-1946), уродженцю села, якого замордували енкаведисти. Був він ігуменом Дрогобицького монастиря. Його канонізовано, як і єпископа Григорія Хомишина із сусідніх Гадинківців, чиє ім’я носить Чортківська дяківсько-катехична академія.

Навпроти швайківської церкви збудовано і освячено капличку на честь приїзду в Україну папа Римського Івана Павла ІІ.

А кілька років тому археологічна експедиція інституту українознавства ім. Івана Крип'якевича НАН України, під керівництвом кандидата історичних наук, наукового співробітника відділу археології інституту Миколи Бандрівського, спільно зі студентами Тернопільського педагогічного університету поблизу села Швайківці виявила усипальницю VІ ст. до н. е. (сколотська культура).

Володимир Погорецький, «Золота пектораль»

   alt   

Коментарі  

 
-1 #1 я 27.02.2013 12:09
бачу, читаєтеcastles/com/ua. ну і тирите звідтам інформацію безбожно. а підписуєтеся чогось не моїм, а своїм імям. а-я-яй.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.