Нове на сайті:
"Тернопільводоканал" отримав "на халяву" корисного обладнання на мільйони гривень Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах Західної України З 1 серпня у Тернополі подорожчає проїзд в громадському транспорті Чому робота Тернопільської міської комісії по отриманню відстрочки дуже важлива Повістки поштою можуть бути виключно від ТЦК СП «Тернопільелектротранс» вбивають нові урядові тарифи на електроенергію для бізнесу Івано-Франківськ: Чому українці платять влітку за прибирання снігу та за тепло Від Тернопільської міської ради передаємо на фронт нову партію дронів, тепловізорів та камеру - Сергій Надал На Тернопільщині директора лікарні то звільняють, то поновляють Передали на передову Тернопільському 35-му батальйону нову партію ударних fpv-дронів та розвідувальних квадрокоптерів Маvic - Сергій Надал Перевізники у Тернополі вимагають підвищити плату за проїзд у громадському транспорті, - яка реакція мерії Обмеження для транспорту в Тернополі Сергій Надал на передовій нагородив наших захисників з територіальної оборони Тернополя В Івано-Франківську на 50% подорожчав проїзд у громадському транспорті Повістки виписують лише службовці ТЦК і СП, а не мер чи обласна та міська ради

«2% людей – думають, 3 % - думають, що думають. А 95% людей радше помруть, ані ж почнуть думати...»

Заступник прокурора Чортківського району Богдан Дем’янюк  з кагорти "афганських" одчайдухів

Двадцять чотири роки відділяють нас від страшних подій афганської війни, яка для її учасників стала школою витривалості, мужності і гарту. 

Мій бойовий побратим, заступник прокурора Чортківського району Богдан Дем’янюк належить до тих людей, з якими, щойно познайомившись і поспілкувавшись, раптом ловиш себе на думці, ніби знав їх усе життя. Він – чоловік міцної статури, сильної волі, розвинутим почуттям справедливості і обов’язку. Ненав’язливо веде за собою у минуле, затягує у вир своєї неспокійної долі. Богдан Дем’янюк – один із кількох тисяч українських хлопців, які в різні періоди того чорного десятиліття побували на далекій чужій землі за Аму-Дар’єю, виконуючи свій військовий обов’язок.
 Народився у с. Муроване Сокальського району на Львівщині в родині сільських трударів. Успішно закінчив школу і Львівський технікум промислової автоматики. Навесні 1984 року пішов до війська. Службу почав у Термезі, куди його і таких як він, молодих рекрутів перекинули з Хмельницького призовного пункту. Три місяці солдатської муштри в Термезі терпіти було несила: фізичні вправи, марш-кидки довжиною у 40 кілометрів, постійна спрага… Перше, що думалось – якнайскоріше відслужити, повернутися додому та впасти навколішки і спраглими устами припасти до криничного джерела і подякувати рідному колодязю за те, що береже в своєму лоні таку студенну і цілющу воду. 

Служба в Афганістані протривала з 4 серпня 1984 року по 2 серпня 1986 року. Служив у Кандагарі, у славнозвісній 70-ій бригаді. Скупо і неохоче розповідає Богдан Дем’янюк – колишній десантник про Афганістан, про дні і ночі, які довелося там прожити. Всю свою службу він провів у бойових операціях.
На четвертому курсі навчання у Львівському технікумі, - згадує Богдан Іванович, - я прийшов у військомат і попросився на курси парашутистів. Дуже хотілося тоді екстриму, романтики. Там, у військоматі, почув слова майора, які врізалися в пам’ять глибоко: "Не спеши, с вещьмешком мы всегда успеем тебя выбросить”. А далі був Афган з усіма його тривогами і болями. На власні очі бачив юний десантник смерть бойових побратимів, їх передсмертні агонії, велику жагу до життя.
Хоч вже минуло чимало років після війни, але з пам’яті не зітреш назовсім бойові епізоди з армійського життя. Досі пропікають серце сумні очі афганської дівчинки, котра, як і всі діти у цій країні, нічого не бачили в своєму житті, окрім війни. Після одного з боїв,- згадує Богдан Дем’янюк, - ми зайшли у афганське помешкання, аби забрати тіла своїх загиблих товаришів. Діти зобачивши нас, зайшлись тривогою. Хтось із наших солдатів попросив дати напитись нам води. І, коли мені одинадцятирічна афганська дівчинка, простягнула горнятко з водою, я навідріз відмовився пити, бо в той час не відчував спраги, і не знав, що своєю відмовою скривджу дівча. За афганською традицією не можна відмовляти незаміжній дівчині, коли вона проявила турботу до гостя, пошанувала його своєю увагою. Скільки в тих очах я побачив смутку, що жаль аж досі бере.
Перед собою і зараз чітко бачу образ убитого хлопця з Прибалтики - він на моїх очах загинув. Шалена куля увіп’ялася чи пройшла крізь тіло солдата з колони, яку ми супроводжували. Він замість того, аби повісити бронежилет на бокове скло своєї автомашини, як робили інші, натягнув його на себе. Так раптово в муках скінчив хлопець життя. Ще там, стоячи над стікаючим кров’ю солдатом, мені подумалось: "Йойкнуло, закололо, мабуть, у цю мить десь серце матері у Прибалтиці, яка втратила сина".

Мабуть, там, в Афгані, і з’явилося велике почуття обов’язку та справедливості, що вплинуло у майбутньому на вибір професії – як зіницю ока охороняти людські життя.  

Володимир Погорецький, "Золота пектораль"

    

 

 

Погода, Новости, загрузка...

Карта сайту

Нас відвідали

Ukr.Net

Авто базар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і Світу в режимі реального часу.